KONST / Litografier / Färglitografi 14367127
*
nr 1436 7127
Paul René Gauguin
(1911-1976), Danmark
Signerad, numrerad pt. Färglitografi, bildmått: 69x51, yttermått inklusive ram: 90x71 cm
Paul René Gauguin, Dansk-Norsk målare född i Köpenhamn 1911, död i Spanien 1976.
Följerätt
Utrop:
600 kr
Såld:
300 kr
Sista tid för bud online:
måndag 6 december 2021
kl 20:37:22
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
1/12 07:52:06
1
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
Paul René Gauguin
Paul René Gauguin, Dansk-Norsk målare född i Köpenhamn 1911, död i Spanien 1976.
Läs mer om Paul René Gauguin
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: danmark dansk dansk design danska danskt europa färglitografi grafik litografi litografier litografiskt blad norden paul rené gauguin skandinavien
-
3258 Färglitografi
2 st, Anders Fogelin (1933-1982), Sverige. Signera..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 19:09
-
2109 Färglitografi
Helga Wachholz (f. 1936), Tyskland. "Moulin Rouge"..//
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 18:22
-
4020 Färglitografi
Jonathan Josefsson. Signerad, numrerad 2/11, dater..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 20:57
-
4019 Färglitografi
Ola Billgren (1940-2001), Sverige. Signerad, numre..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 19:27
-
4057 Färglitografi
Pär Andersson (1926-2015), Sverige. Landskap. Sign..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 19:48
-
4003 Färglitografi
Sigvard Bernadotte (1907-2002), Sverige. Signerad,..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 20:51
*
Paul René Gauguin
Paul René Gauguin, Dansk-Norsk målare född i Köpenhamn 1911, död i Spanien 1976.
Läs mer om Paul René Gauguin
nr 1436 7127
Paul René Gauguin
(1911-1976), Danmark
Signerad, numrerad pt. Färglitografi, bildmått: 69x51, yttermått inklusive ram: 90x71 cm
Paul René Gauguin, Dansk-Norsk målare född i Köpenhamn 1911, död i Spanien 1976.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 600 kr |
Såld: | 300 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 6 december 2021 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
1/12 07:52:06 | 1 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
Paul René Gauguin
Paul René Gauguin, Dansk-Norsk mÃ¥lare född i Köpenhamn 1911, död i Spanien 1976.Läs mer om Paul René Gauguin
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: danmark dansk dansk design danska danskt europa färglitografi grafik litografi litografier litografiskt blad norden paul rené gauguin skandinavien
-
3258 Färglitografi
2 st, Anders Fogelin (1933-1982), Sverige. Signera..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 19:09 -
2109 Färglitografi
Helga Wachholz (f. 1936), Tyskland. "Moulin Rouge"..//
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 18:22 -
4020 Färglitografi
Jonathan Josefsson. Signerad, numrerad 2/11, dater..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 20:57
-
4019 Färglitografi
Ola Billgren (1940-2001), Sverige. Signerad, numre..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 19:27 -
4057 Färglitografi
Pär Andersson (1926-2015), Sverige. Landskap. Sign..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 19:48 -
4003 Färglitografi
Sigvard Bernadotte (1907-2002), Sverige. Signerad,..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 20:51